۵۲ نفر در تجمع اعتراضی در مشهد بازداشت شدند

منتشرشده در

CC6B9AAC-9A31-449B-AD5A-FFE9161BAEEB_w1023_r1_s
ماموران امنیتی برای متفرق کردن معترضان ازگاز اشک‌آور استفاده کردند

حسن حیدری، سرپرست دادسرای انقلاب مشهد، روز پنجشنبه هفتم دی گفته است، ۵۲ نفر در جریان تجمع اعتراضی در این شهر بازداشت شدند.

به گزارش رسانه ها و شبکه های اجتماعی، شهرهای مشهد، نیشابور، کاشمر و شاهرود روز پنجشنبه شاهد تجمع های اعتراضی با عنوان «نه به گرانی»‌ بود. بر اساس برخی فیلم‌های انتشار یافته در شبکه‌های اجتماعی، تجمع اعتراضی در مشهد به دنبال واکنش نیروهای انتظامی به خشونت کشیده شد و ماموران برای متفرق کردن تجمع کنندگان از ماشین آب‌پاش و گاز اشک‌آور استفاده کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، حسن حیدری در خصوص تجمع اعتراضی در مشهد گفته است: «صبح امروز تجمعی در میدان شهدای مشهد انجام شد و عده‌ای ساختارشکن شعارهای تندی سر دادند که با آنها برخورد شد.»

سرپرست دادسرای انقلاب مشهد با اشاره به اینکه ۵۲ نفر در تجمع اعتراضی روز پنجشنبه دستگیر شدند، اظهار داشت:« قانون به هیچ‌وجه با افرادی که بخواهند با سوءاستفاده از شرایط اجتماعی مزاحمتی برای سایر شهروندان و اختلال در امنیت ایجاد کنند، مماشات نمی‌کند».

برخی گزارش های منتشر شده در شبکه های اجتماعی حاکی است که تعدادی در تجمع اعتراضی روز پنجشنبه مشهد زخمی شدند، ولی تاکنون گزارش تائید شده ای از مجروحان احتمالی این تجمع منتشر نشده است.

به گزارش ایسنا، محمدرحیم نوروزیان، فرماندار مشهد، نیز در خصوص تجمع اعتراضی روز پنجشنبه در این شهر گفته است: «این تجمع غیرقانونی بود با این وجود نیروی انتظامی با تجمع‌کنندگان بسیار با مدارا برخورد کرد.»

بر اساس فیلم‌هایی که در برخی کانال‌های تلگرامی منتشر شدند،‌ صدها شرکت کننده با تجمع در مقابل ساختمان شهرداری مشهد در میدان شهدای این شهر،‌ ضمن اعتراض به گرانی، ‌شعارهایی از قبیل: «مرگ بر دیکتاتور» و‌ «مرگ بر روحانی» سر دادند.

از دیگر شعارهای تجمع کنندگان «اسلام رو پله کردید، ‌مردم رو ذله کردید»، «رضا شاه روحت شاد»، «چه اشتباهی کردم که انقلاب کردم»،«پلیس برو دزدو بگیر»،‌ «نه غزه، نه لبنان،‌ جانم فدای ایران» و «نترسید نترسید، ‌ما همه با هم هستیم»، بود.

گزارش ها حاکی است که روز پنجشنبه در نیشابور نیز تجمع اعتراض به گرانی برگزار شده است.

سعيد شيباني، معاون استاندار و فرماندار نيشابور،‌ به ایسنا گفته است، این تجمع به رغم هشدار مقام های دولتی برگزار شد.

فرماندار نيشابور اظهار داشت: «اين تجمع همان‌طور كه روز قبل نيز اعلام شد، مجوز نداشت و اعلام كرديم تا همشهريان نيز توجه كنند تجمعي كه فراخوان آن در شبكه‌هاي مجازي داده شده بود، غير قانوني است و مجوزي نگرفته ولي اين تجمع شكل گرفت.»

فرماندار نیشابور می گوید در تجمع اعتراضی در این شهر کسی بازداشت نشده است.

ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، حاکی از آن است که تجمع کنندگان در نیشابور ضمن اعتراض به گرانی و بیکاری به سر دادن شعار پرداختند و گفتند: « فکری به حال ما کن، سوریه را رها کن،»، «ای جوان ایرانی بلند شو بلند شو»،‌ «دزد غارت می کند، ‌دولت حمایت می کند».

این تجمع ها در شرایطی برگزار شد که در هفته های اخیر، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، از سوی مخالفان و منتقدان خود به دلیل گرانی کالاها و مواد مصرفی مورد انتقاد قرار گرفته است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s