پنج تجمع اعتراضی برگزار شد

منتشرشده در

^C3152C012605614EF04D4B6034FC17396CFAEE40F88BB7F888^pimgpsh_fullsize_distr-300x191امروز، تعدادی از کارگران کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز،تعدادی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، جمعی از پزشکان متخصص بیهوشی، تعدادی از اهالی منطقه‌ی پاسداران تهران و شماری از کمک پرستاران دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا ، صبح امروز۱۳۹۶/۰۷/۱۶، تعدادی از کارگران کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز در اعتراض به معوقات مزدی خود مقابل این واحد صنعتی تجمع کردند.

کارخانه روغن‌نباتی نرگس شیراز ۲۷۰ نفر کارگر دارد که بین سه تا شش ماه مزد معوقه طلبکارند.

در خصوص این اعتراض صنفی، ایرج رضایی از مسئولان اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان فارس به خبرنگار ایلنا گفت: به زودی بخشی از طلب این کارگران پرداخت خواهد شد.

رضایی با بیان اینکه با پیگیری اداره کار قرار است مطالبات مزدی کارگران نرگس شیراز پرداخت شود، افزود: “این کارگران که به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در کارخانه نرگس شیراز مشغول کارند، بابت طلب مزدی خود صبح امروز مقابل در ورودی کارخانه تجمع کرده بودند”.

وی گفت: “این تجمع ساعتی بعد از طریق مذاکره مسئولان اداره کار با کارگران معترض خاتمه یافت و در حال حاضر کارگران به محل کارشان بازگشته‌اند”.

به گفته رضایی، مشکلات کارگران نرگس شیراز هفته گذشته در کمیسیون کارگری مطرح شد و امروز نیز بعد از اطلاع از موضوع اعتراض کارگران این کارخانه، سریعا رئیس اداره کار شهرستان به همراه بازرسین کار در محل اعتراض کارگران در کارخانه نرگس شیراز حاضر شدند و هم‌اکنون با مدیریت و اعضای شورای اسلامی کارخانه در حال گفتگو و مذاکره هستند.

براساس این اظهارات، مدیریت کارخانه قول داده‌است تا پایان هفته آینده بخشی از مطالبات معوقه کارگران را پرداخت کند.

درپی مرگ دانشجوی شهرکردی صورت گرفت؛ تجمع اعتراض‌آمیز دانشجویان مقابل دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
به گزارش ایلنا، در پی مرگ دانشجوی شهرکردی بر اثر گاز گرفتگی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان به نشانه اعتراض مقابل دانشگاه شهرکرد تجمع کردند.

از ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه ظهر امروز۱۳۹۶/۰۷/۱۶، تعدادی از دانشجویان دختر و پسر دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بدلیل مرگ همکلاسی خود بنام “زهره قاسمی” که شامگاه جمعه ۱۴ مهرماه بر اثر گاز گرفتگی هنگام استحمام در خوابگاه دخترانه این دانشگاه جان خود را از دست داد به نشانه اعتراض مقابل دانشگاه علوم پزشکی تجمع کردند.

طبق گزارشات دریافتی این دانشجویان با در دستن داشتن تعدادی پلاکارت و سردادن شعارهایی از قبیل “ما همه زهره هستیم تفاوتی ندارد” و “مسئول بی کفایت استعفا استعفا” در مقابل دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تجمع کردند.

بر اساس این گزارش تجمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه آغاز شد و دانشجویان با سر دادن شعار و در دست داشتن پلاکاردهایی نسبت به مرگ همکلاسی خود اعتراض داشته و خواستار بهبود شرایط حداقلی برای جلوگیری از تکرار اینگونه حوادث و پیشگیری از حوادث ناشی از کمبود امکانات پزشکی در دانشگاه شدند.

تجمع متخصصان بیهوشی مقابل مجلس
به گزارش ایسنا، جمعی از پزشکان متخصص بیهوشی در اعتراض به کاهش تعرفه بیهوشی مقابل مجلس تجمع کردند.

تجمع کنندگان با اشاره به اهمیت نقش متخصصین بیهوشی در روند اجرای طرح تحول سلامت، خواستار بازنگری در موضوع اصلاح تعرفه‌ها شدند.

متخصصان بیهوشی همچنین در نامه‌ای به رئیس مجلس خواستار توجه به مشکلات متخصصین این رشته شدند.

نمایندگان تجمع کنندگان نیز بعد از ظهر امروز۱۳۹۶/۰۷/۱۶، در دفتر مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس حضور یافتند و خواسته‌های خود را از مجلس به وی منتقل کردند.

تجمع معترضان اعطای زمین نجومی مقابل شورای شهر
به گزارش انصاف نیوز، تعدادی از اهالی منطقه‌ی پاسداران تهران در اعتراض به اعطای زمین نجومی و برج‌سازی در پارک بوستان این منطقه در ورودی شورای شهر تهران – خیابان بهشت – تجمع کرده‌ و توقف تخریب بوستان پنجم و پروژه را خواستار شده‌اند.

حاضر در محل، معترضان به ساخت این برج در بوستان پنجم پاسداران که به گفته‌ی آنها قرار است ۳۰۰ واحد مسکونی به واحدهای منطقه اضافه شود، پلاکاردهایی با عناوین «آزمون شورای پنجم در بوستان پنجم»، «ما اهالی پاسداران برج‌سازی در پارک بوستان را محکوم می‌کنیم»، «عواقب درگیری مردم با پارک‌خواران بر عهده‌ی شورای شهر خواهد بود»، «هم تغییر کاربری غلط، هم ملک نجومی، چرا شورای شهر حمایت می‌کند!؟» و «ساخت برج‌های مسکونی در فضای سبز و موزه محکوم است» در دست دارند.

بنظر می‌رسد حدود ۴۰ نفر از ساکنان این منطقه در پاسداران در این تجمع اعتراضی شرکت کرده‌ و مدعی شده‌اند: “مالک این برج که قرار است در پی تخریب بوستان پنجم ساخته شود، از پیمانکاران شهرداری در احداث اتوبان امام‌علی و صیاد شیرازی بوده که در ازای مطالباتش، زمین این بوستان متری دو میلیون تومان با قیمتی بسیار نازل‌تر نسبت به قیمت منطقه به او اعطا شده است!”

به گفته‌ی اهالی، قیمت زمین در منطقه بوستان پنجم پاسداران حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان تخمین زده می‌شود و سال ۹۲، این پارک واقع در منطقه ۴ شهرداری تهران ناحیه ۳ به وسعت سه هزار و ۸۰۰ مترمربع به قیمت ۲۰ میلیارد تومان برای ساخت دو برج ۱۵ طبقه به پیمانکار فروخته شده و پیمانکار تمام درخت‌های قدیمی ۱۰۰ تا ۲۰۰ ساله این پارک را نابود کرده است تا زمینه را برای ساخت و ساز آماده کند و اگر این دو برج ۱۵ طبقه در این کوچه شش متری ساخته شود، تمام ساختمان‌های اطراف نشست می‌کند و به این ترتیب با افزوده شدن ۳۰۰ واحد مسکونی دیگر به منطقه، دیگر حتی جای نفس کشیدن هم نیست!

معترضان می‌گویند: یکسال پیش، از زمانی که متوجه این اقدام شده‌اند، بارها برای متوقف شدن تخریب بوستان و اجرای پروژه به شهرداری منطقه و مراجع بالاتر و حتی دیوان عدالت اداری مراجعه کرده‌اند، اما تا کنون پیگیری‌ها به نتیجه‌ای نرسیده و با وجود این که همسایگان اطراف این پروژه مدعی هستند اجازه‌ی قانونی این گودبرداری را به مالک نداده‌اند، گودبرداری برج تا حدی پیش رفته است.

این درحالیست که تجمع‌کنندگان عنوان کرده‌اند که با وجود اجرای حکم پلمپ از سوی ضابط دیوان عدالت اداری همچنان فعالیت ساخت و ساز در این پروژه که متراژ زمین آن ۴هزار مترمربع اعلام شده، ادامه دارد و لحظه‌ای متوقف نشده است! و شهردار منطقه ۴ نیز تا کنون پاسخ درستی در این باره نداده و تنها اعلام کرده که زمین فروخته شده است، در حالی که بر اساس طرح تفصیلی کاربری این زمین، خدماتی است که یا باید به فضای سبز یا آتش‌نشانی اختصاص یابد.

پیش از این زهرا نژادبهرام، عضو شورای شهر تهران اعلام کرده بود: پیگیری‌هایی را در این زمینه انجام داده است، اما به گفته معترضان، این پیگیری‌ها هنوز به جایی نرسیده است و اکنون آنها با در دست داشتن مستندات کامل و نامه‌نگاری‌های متعدد با مسوولان و سازمان‌های مرتبط، تنها خواستار ملاقات حضوری با اعضای شورای شهر هستند.

تجمع اعتراض آمیز کمک پرستاران در مقابل دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور
به گزارش آنا، شماری از کمک پرستاران دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور از جمله لرستان، سنندج، همدان، کرمانشاه و … در اعتراض به عدم به کاری گیری کمک پرستاران در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی و خصوصی در مقابل این دانشگاه‌ها تجمع کردند.

کمک پرستاران کردستانی، همدانی و کرمانشاهی با تجمع در مقابل دانشگاه‌های علوم پزشکی سنندج، همدان، کرمانشاه و سراسر کشور عنوان کردند که مبالغی از ما برای آموزش اخذ شده با این وعده که در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خصوصی به‌کار گرفته شویم اما تاکنون و حدود دو سال است که استخدام نشده‌ایم و هم‌چنان بیکاریم.

این تحرکات در شرایطی است که هم‌زمان با تجمع شماری از آموزش‌دیدگان دوره یکساله کمک پرستاری مقابل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اعتراض به تأخیر نبود امکان فعالیت در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی؛ «ماهی»، مدیرکل منابع انسانی وزارت بهداشت گفت: “کمک پرستار، رده جدید خدمتی است و شرح وظایف تعریف‌شده‌ای دارد که شامل مراقبت‌های اولیه از بیماران است و با شرح وظایف پرستاران و کادر خدماتی متفاوت است”.

از میان حدود ۱۰ هزار کمک پرستار آموزش‌دیده یکساله با توجه به درخواست و اعلام نیاز شماری از دانشگاه‌های علوم پزشکی مانند دانشگاه همدان، کردستان و علوم بهزیستی برای جذب و به‌کارگیری حدود ۳۰۰۰ نفر مجوز صادر شده و به مرور مجوز جذب و به‌کارگیری این نیروها از طریق موسسه کارآفرینان آواسلامت – وابسته به هیات امنای ارزی وزارت بهداشت – صورت خواهد گرفت.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s