قطع گاز و نبود آب گرم در فصل سرما؛ عدم پاسخ مسوولان زندان اوین

منتشرشده در

img_1491با شروع فصل سرما بار دیگر زندانیان زندان اوین با مشکل نبود آب گرم و وسایل گرمایشی و قطع گاز روبەرو شدەاند.

‎زندانیان زندان اوین در حالی احکام خود را می گذارند که از حقوق اولیه یک زندانی محروم بوده و روز بروز محدودیت ها و عدم امکانات بهداشتی و رفاهی “افزایش” می یابد. با شروع سرما و به علت قطع گاز زندانیان این زندان با نبود آب گرم و وسایل گرمایشی مواجه شدەاند.

‎یک منبع مطلع در این باره به «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» گفت که با سرد شدن هوا و بخصوص در روزهای گذشته، یک روز در میان گاز زندان قطع شده و زندانیان به دلیل سرما خیلی تحت فشار هستند.

‎این منبع همچنین گفت «به عنوان مثال در بند هشت آب سرده واسه حمام،اتاقها وقتی گاز قطع میشود به سردخانه تبدیل میشه و جالبه اینکه پنج شنبه و جمعه دکتر کشیک هم ندارند و با توجه به اینکه خیلی ها از سرما مریض شدەاند، اما باید صبر کنند تا شنبه که دکتر بیاد»

‎گفتنی است که زندانیان بارها در طول هفته گذشته به مسوولان زندان اوین به خاطر قطع گاز در این بند اعتراض کردەاند که هیچ نتیجەای در بر نداشته است.
ازسوی دیگر زندانیان به دلیل غیر قابل استفاده بودند غذای زندان ناچار هستند که از فروشگاه زندان مواد غذایی که چند برابر قیمت مممول را خریداری کنند و با اجاق گازی که در بند موجود است خود اقدام به پخت غذای ساده کنند که با قطع شدن گاز امکان پخت غذای ساده نیز از زندانیان سلب شده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s