گزارش ویدیویی از آخرین وداع زندانیان رهسپار چوبه دار در ندامتگاه کرج

منتشرشده در

سحرگاه ششم شهریورماه ۱۲ زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان ندامتگاه کرج به دار آویخته شدند. حکم اعدام این زندانیان درحالی اجرا شد که احمد شهید گزارشگر وقت سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران خواستار توقف اعدام این زندانیان شده بود. ویدئوی خداحافظی این زندانیان اعدام شده که در اختیار هرانا قرار گرفته را در ادامه مشاهده نمایید.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه ششم شهریورماه حکم اعدام ۱۲ زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان ندامتگاه کرج اجرا شد.

هویت نه تن از این زندانیان شامل دو برادر که هرانا موفق به احراز آنان شده بود عبارت است از: «علیرضا مددپور، بهمن رضایی، آرمان بهرامی، علی رضا اسدی، محسن اسلامی، حسین بایرامی (منتقل شده از زندان قزلحصار)، مهدی رستمی، امیر سرخاه و علیرضا سرخاه».

این زندانیان روز چهارشنبه سوم شهریورماه جهت اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شده بودند و روز بعد موفق شدند برای آخرین بار با خانواده های خود ملاقات کنند.

شایان ذکر است، روز پنجم شهریور ماه، احمد شهید گزارشگر سابق سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران، از حکومت ایران خواسته بود فورا اجرای حکم اعدام ۱۲ زندانی در کرج از جمله علیرضا مددپور را متوقف کند.

ویدئوی خداحافظی تنی از این زندانیان اعدام شده با هم بندیان خود و آخرین سخنان آنان که در اختیار هرانا قرار گرفته را در ادامه مشاهده نمایید؛

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s