عکس روز: چهار مربی ایرانی‌ کشتی زنان المپیک در کنار یکدیگر

منتشرشده در

این عکس جالب، چهار مربی ایرانی‌تبار کشتی آزاد زنان در چهار کشور مختلف حاضر در مسابقات المپیک “ریو” را در کنار یکدیگر نشان می‌دهد.

zimg_001_15 (1).jpg

در این عکس، نفر اول از سمت راست، “پاتریک زارع لوز” نام دارد که سرمربی تیم کشتی آزاد زنان آلمان است. او که از پدری ایرانی و اهل شیراز و مادری آلمانی در آلمان متولد شده، تیم چهارنفره آلمان را در “ریو” هدایت می‌کند. کشتی‌گیران این تیم در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه به روی تشک رفتند که در مراحل نخست از دور مسابقات کنار رفتند.

نفر دوم از سمت راست، “افسون روشن‌ضمیر جانستن” یکی از مربیان تیم کشتی آزاد زنان امریکا است. او متولد ایران است و در سال ۱۹۸۴ به همراه پدر و مادرش به امریکا مهاجرت کرد. “افسون” از همان کودکی فنون کشتی را از پدرش منوچهر روشن‌ضمیر که کشتی‌گیر بود فرا گرفت. علاقه‌ی او به کشتی به حدی بود که به عنوان تنها دختر کشتی‌گیر با دانش‌آموزان پسر تمرین می‌کرد. “افسون روشن‌ضمیر” در سال ۱۹۸۹ به همراه نخستین تیم کشتی زنان امریکا در مسابقات جهانی شرکت و مدال برنز آن مسابقات را کسب کرد که این مدال اولین مدال تاریخ کشتی زنان امریکا به حساب می‌آید. او یک سال بعد نیز مدال نقره جهان را از آنِ خود کرد. افسون روشن‌ضمیر از سال ۲۰۱۴ به کادر مربیان تیم کشتی آزاد زنان امریکا اضافه شده است.

نفر سوم از سمت راست، فریبرز بصارتی، سرمربی تیم کشتی آزاد زنان سوئد است که خود پیش‌تر در دو المپیک ۱۹۹۲ و ۱۹۹۶ برای تیم سوئد کشتی گرفته است. تیم تحت مربی‌گری او در روز اول مسابقات کشتی زنان موفق شد مدال برنز وزن ۶۹ کیلوگرم را توسط “جنی فرانسون” کسب کند و “سوفیا متسون” کشتی‌گیر وزن ۵۳کیلوگرم این تیم نیز تا ساعاتی دیگر برای کسب مدال برنز مبارزه خواهد کرد.

و بالاخره نفر چهارم این عکس، محسن پریایی نام دارد که مربی “ماریا پریوُلاراکی” تنها کشتی‌گیر زن یونان در مسابقات ریو است. این کشتی‌گیر امروز پنج‌شنبه در وزن ۵۳کیلوگرم بعد از پیروزی مقابل حریفی از هند، در برابر کشتی‌گیر ونزوئلایی شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

گفتنی است این عکس، حدود یک ماه قبل در اردوی آماده‌سازی مشترک این چهار تیم در شهر مادرید اسپانیا ثبت شده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s