مجبور کردن زندانیان به گرفتن روزه از طریق توقف عرضه مواد غذایی

منتشرشده در

spoon_and_fork1-300x191در ماه رمضان در زندان اوین فروشگاه‌های بندهای مختلف و قزنطینه تعطیل شده و دو وعده غذایی «سحر و افطار» با فاصله بیش از هفده ساعت برای زندانیان سرو می‌شود. این روند برای زندانیان غیرمسلمان، غیر مذهبی و همینطور زندانیان بیمار مشکلات عدیده ای را پدید آورده است. محدودیت مورد اشاره در حالی اعمال میشود که حتی غذای سرو شده زندان نیز فاقد کیفیت و ارزش غذایی مناسب است.

جمعیت زندانیان متشکل از شهروندان مسلمان، غیر مسلمان و یا غیرمذهبی است با اینحال سرو غذا و عرضه مواد غذایی در فروشگاههای زندان اوین از سحرگاه تا زمان افطار بصورت روزانه متوقف شده است این مسئله باعث شده تا زندانیان غیرمسلمان، بیمار یا کسانی که تمایلی به گرفتن روزه ندارند دچار مشکلات عدیده ای در تغذیه و زندگی روزمره خود شوند.

اجبار زندانیان به اجرای مناسک مذهبی برخلاف باورهای آنان علاوه بر نقض آزادی مذهب و اندیشه است بلکه موجب تبعیض بین زندانیان با گرایشات مختلفی نیز می شود.

در ماههای اخیر اخبار مشابهی در خصوص اعطای امتیاز به زندانیان که به حفظ یا قرائت قرآن بپردازند نیز از سوی منابع رسمی منتشر شد، امتیازاتی چون مرخصی یا عفو که برای زندانیان غیرمذهبی یا غیرمسلمان در نظر گرفته نمی شود.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s