فرار یک آخوند همجنسگرا از ایران + گزارش تصویری بی بی سی

منتشرشده در به‌روزرسانی شده در

یک آخوند جوان ایرانی همجنسگرا پس از تهدید به مرگ٬ مجبور به ترک ایران و اقامت در ترکیه شده است. بی‌بی‌سی جهانی‌٬ گزارش تصویری از وی تهیه کرده که در این گزارش نشان می‌دهد او چگونه پس از تعویض لباس روحانیت، خود را آراسته و به کلوب همجنسگرایان در استانبول می‌پیوندد.
در ایران همجنسگرایی ممنوع و جرم محسوب می‌شود و طبق قانون اسلام٬ مجازات آن اعدام است. بنابراین در کشوری که تحت سلطه حکومت اسلامی است٬ همجنسگرا بودن یک تابو به شمار می‌رود.
بر اساس این گزارش٬ یک روحانی جوان همجنسگرا٬ از آنجا که مراسم ازدواج همجنسگرایان را به طور مخفی و پنهانی انجام می‌داد٬ تهدید به مرگ شد و مجبور به ترک ایران و اقامت در استانبول شده است.
خبرنگار بی بی سی او را در حال نماز خواندن و در لباس روحانیت در مسجد استانبول ملاقات می‌کند و به گفت‌وگو با او می‌پردازد.
این روحانی که نامش طاها است در حالی که سعی داشته تمایل خودر را به همجنسگرایی مخفی نگه دارد٬ مراسم ازدواج همجنسگرایان مرد را به طور مخفیانه در ایران انجام می‌داده٬ وی در این زمینه می‌گوید: از یک سو من تحت فشار از طرف وزارت اطلاعات بودم و آنها مرا احضار می‌کردند و به من هشدار می‌دادند که با افراد همجنسگرا مراوده نداشته باشم. آنها به من توصیه می کردند که من روحانی هستم و نباید این کار‌ها را بکنم.
طاها یاد‌آوری می‌کند: «از سوی دیگر افراد مذهبی که دوستان من بودند٬ مانند کاسه داغتر از آش به من مدام هشدار می دادند که ما بالاخره تو را به دام می‌اندازیم و تا اعدامت جلو می‌رویم».
این گزارش آماده شدن طاها را به تصویر می‌کشد که لباس روحانیت را کنار می‌گذارد و آرایش می‌کند و آماده رفتن برای اجرای مراسم عقد دو همجنسگرای مرد در یکی از کلوب‌های معروف استانبول می‌شود.
در یکی از این کلوب‌های معروف٬ خبرنگار بی بی سی با طاها و دو ایرانی پناهنده همجنسگرای دیگر که طاها مراسم ازدواج آنها را انجام داده است به گفت‌وگو می‌پردازد.
یکی از این افراد به اسم فرید که یک ماه پیش از ایران خارج شده و نمی‌خواهد هویت واقعی‌اش فاش شود در این زمینه می‌گوید: «ما قبل از این٬ آخوندها را به عنوان کسی می‌شناختیم که قرار بود ما را مجازات کنند وبرای ما پای چوبه اعدام دعا بخوانند ولی من الان کسی را می‌توانم در کنار خودم ببینم که برای من خطبه عقد می‌خواند».
او در زمینه اعتماد به طاها می‌افزاید: برای من اعتماد کردن بسیار سخت است چرا که من درایران در جوی زندگی کردم که مدام ترس و وحشت بوده است.
طاها در شهری که هزاران مسجد در آن بنا شده٬ به طور موقت زندگی می‌کند و منتظر است که به کانادا مهاجرت کند.
بی بی سی گزارش خود را با این پرسش به پایان می‌برد که آیا طاها در ایران بالاخره یک روز همانطور که هست پذیرفته خواهد شد٬ یا آخوندی است که زیادی همجنسگراست٬ و یا همجنسگرایی است که زیادی آخوند شده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s