عفو بین الملل: محکومیت نرگس محمدی، حمله همه جانبه به مدافعان حقوق بشر در ایران است

منتشرشده در

سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای با عنوان «حکم ۱۶ سال حبس مدافع حقوق بشر با بیماری جدی نشان از سرکوب همه جانبه در ایران» شدیدا به محکومیت نرگس محمدی اعتراض کرد و آن را حمله همه جانبه به مدافعان حقوق بشر خواند. مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان عفو بین الملل گفت مقامات ایران بایستی فورا و بدون قید و شرط او را آزاد و محکومیت وی را لغو کنند.

Narges-Mohammadi1-1

سازمان عفو بین الملل امروز در بیانیه ای بر حکم ۱۶ سال حبس نرگس محمدی مدافع حقوق بشر و بیمار زندانی شدیدا اعتراض کرد.

در بیانیه عفو بین الملل آمده‌است: “حکم شوک‌آور ۱۶ سال حبس برای نرگس محمدی مدافع برجسته حقوق بشر که از چند بیماری جدی و مزمن رنج می برد، یک حمله همه‌جانبه به مدافعان حقوق بشر در ایران است. این حکم نشان‌می دهد که چگونه حکومت ایران از سیستم قضائی به عنوان یک ابزار برای سرکوب استفاده می‌کند.”

فیلیپ لوتر، مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان عفو بین الملل در این بیانیه خاطرنشان کرد: “حکم نرگس محمدی یکی دیگر از نمونه‌های دلسرد کننده‌ی استفاده حکومت ایران از اتهامات مبهم امنیت ملی برای سرکوب فعالیت مسالمت‌آمیز آزادی بیان است. شکی نیست وی به دلیل تعهد مسرانه به ارزش‌های حقوق بشری به ناحق مجازات شده‌است. مقامات ایران خط‌ مشی بی‌رحمانه خود برای مسکوت ساختن مدافعان حقوق بشر و ارعاب منتقدان بالقوه را روشن ساخته‌اند.”

وی همچنین در ادامه تاکید کرد: “این موضوع برای مقامات ایران یک شرمساری است که با یک مدافع برجسته حقوق بشر که مثل چراغ هدایت و امید نمایان است مثل یک جنایتکار رفتار می‌کنند. این اقدامات افشاگر آن است که حقوق بشر واژه‌ای بی معنی بر لبان آنان است و چیزی جز تحقیر اصول پایه‌های عدالت نیست.”

این مقام سازمان عفو بین الملل در پایان تاکید کرد: “نرگس محمدی یک زندانی عقیدتی است و مقامات ایران بایستی فورا و بدون قید و شرط او را آزاد و محکومیت وی را لغو کنند.”

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s