در پی اقدام به اعتصاب غذا و افت شدید فشار انتقال محمود بهشتی به بهداری زندان اوین

منتشرشده در

محمود بهشتی لنگرودی معلم زندانی محبوس در زندان اوین، در پی اقدام به اعتصاب غذا، به دلیل افت شدید فشار به بهداری زندان اوین منتقل شد.

111.jpg

محمود بهشتی لنگرودی در پی اعتصاب غذا، به دلیل افت شدید فشار، در ساعت یک بامداد روز گذشته، به تشخیص بهداری زندان اوین راهی بهداری زندان شد و امروز صبح دوباره به بند عمومی بازگشت.

این معلم و فعال صنفی زندانی از یکم اردیبهشت ماه، اعتصاب غذا را آغاز کرده است. خواسته او توقف اجرای حکم ۱۴ سال زندان تا برگزاری دادگاه علنی و با حضور هیات منصفه طبق اصل ۱۶۸ قانون اساسی است.

لازم به ذکر است که اسماعیل عبدی دیگر معلم زندانی نیز از دهم اردیبهشت در اعتصاب غذاست. خواسته او رفع اتهامات امنیتی از فعالین صنفی است.

محمودبهشتی لنگرودی سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان که در اعتراض به اجرای حکم ۹ سال حبس، در دادگاهی غیرعلنی و بدون حضورهیات منصفه، پس از انجام یک اعتصاب غذای ۲۱ روزه نیز به مرخصی آمده بود و روز پنج شنبه ۲۴ دی ماه سال گذشته، با درخواست تمدید مرخصی وی از سوی مسئولین زندان مخالفت شد و مجددا به اوین بازگشته بود.

او بیش از دو سال پیش از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به زندان محکوم شد.

حکم آقای بهشتی در خرداد ۱۳۹۲ اعلام شد و او همزمان در صفحه شخصی فیسبوک خود اعلام کرد: “آقای صلواتی حکمم را به من ابلاغ کرد. چهارسال زندان به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، یک سال زندان به اتهام تبلیغ علیه نظام.”

وی افزود: “با احتساب چهار سال حبس تعلیقی، جمعا می شود ۹ سال زندان، به همین راحتی.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s