انتقال حسین رونقی به دادسرا و تشکیل پرونده ای دیگر

منتشرشده در به‌روزرسانی شده در

 روز سه شنبه ۱۷ فروردین ماه «حسین رونقی» زندانی سیاسی و وبلاگ نویس محبوس در بند ۷ زندان اوین به شعبه ۵ بازپرسی دادسرای مقدس واقع در زندان اوین اعزام و به و با تشکیل پرونده ای جدید به وی اعلام نموده اند ” وی جهت بازگشت به زندان، غیبت داشته و تعلل کرده است و با تشکیل پرونده ای جدید مدعی این شده اند که این زندانی سیاسی جهت بازگشت به زندان قصد فرار داشته است.
Hossein-Ronaghi-Maleki_Kampain.info_-696x464-696x464-1-696x464-696x464.jpg
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی،«حسین رونقی ملکی» از روز شنبه ۷ فروردین ماه سال جاری در اعتراض به عدم رسیدگی و درمان و همچنین ممانعت مسوولین از اعزام وی به مرخصی جهت درمان، دست به اعتصاب غذا زده است.
یکی از نزدیکان این زندانی سیاسی طی گفتگویی با کمپین گفته ” وضعیت جسمی حسین به علت نارسایی شدید کلیه و همچنین اعتصاب غذا بسیار وخیم شده است و تا کنون تنها اقدام صورت گرفته از سوی مسوولین عکس و سونوگرافی با هزینه خود خانواده بوده است. این در حالی هست که پزشکان به دفعات مکرر خواستار بستری شدن این زندانی بیمار جهت درمان شده اند.”
وی در ادامه افزود ” حکم حبس حسین شکسته و او درحال حاضر به صورت غیرقانونی در زندان نگهداری می شود همچنین عفو رهبری به مناسبت روز مادر شامل حسین می شد اما در این زمینه هیچگونه اقدامی صورت نگرفت.”
این زندانی سیاسی پیش تر به دلیل نارسایی شدید کلیه و خطر از دست دادن آن جهت ادامه درمان از زندان آزاد شده بود ، آزادى موقتى که دلایل مختلفى از جمله عفو رهبرى ، مرخصى درمانى و عدم تحمل کیفر براى آن ذکر شده بود. این وبلاگ نویس زندانی با وجود بیماری و گواهی کمیسیون پزشکی در نهایت صبح روز چهارشنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۴ پس از حضور در دادستانی تهران و نظر مسوولین جهت بازگشت به زندان، به زندان اوین بازگردانده و به بند ۷ این زندان منتقل شد.
پیش تر قبل از بازگشت اخیر «حسین رونقی ملکی» به زندان، طی اخطاریه ای به «سید احمد رونقی ملکی» وثیقه گذار و پدر «حسین رونقی» از سوی دادستانی تهران، طی ماده ۲۳۰ قانون دادرسی کیفری به او اخطار شده بود که حداکثر ظرف مدت یک ماه پس از رویت اخطاریه نسبت به معرفی «حسین رونقی» اقدام نماید. در غیر اینصورت دادیاری نسبت به ظبط وثیقه در مورد کفالت به نفع دولت جمهوری اسلامی ایران برابر مقررات اقدام خواهد کرد.
این وبلاگ نویس زندانی پیش ترنیز در ۲۲ آذر ماه ۱۳۸۸ بازداشت و پس از گذشت ۱۰ ماه بازداشت در بند دو-الف زندان اوین، در ۱۳ مهر ماه ۱۳۸۹ از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «پیر عباس » به اتهام «عضویت در شبکه ایران پروکسی»، «توهین به رهبری » و «توهین به رئیس جمهوری» به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم و حکم صادره به وی ابلاغ شد.
حکم صادره با اعتراض وکیل «حسین رونقی ملکی» در ۲۹ آبان ماه ۱۳۸۹جهت تجدید نظر به دادگاه ارسال و در ۱۰ آذرماه ۱۳۸۹ حکم ۱۵ سال حبس تعزیری این وبلاگ نویس از سوی شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر تایید و پس از آن «حسین رونقی ملکی» به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.
وی چندی بعد در پی مشکلات جسمی به مرخصی درمانی اعزام شد.
این زندانی سیاسی درطول دوره درمان با نظر کمیسیون پزشکی به عدم تحمل زندان در روز شنبه ۹ اسفندماه ۱۳۹۳ به دلایلى نامشخص مجددا احضار و راهى زندان اوین شد.
خانواده وی دلیل بازداشت مجدد این وبلاگ نویس زندانی را در ۹ اسفند ماه ۱۳۹۳ متواری خواندن وی از سوی مراجع قانونی اعلام کرده‌ و عملکرد مسوولان زندان و دادسرای اوین را خلاف گفته‌های آنها دانسته‌اند.
بازداشت مجدد او در ۹ اسفند ماه ۱۳۹۳ درحالی صورت گرفت که درمراسم مذهبی عید فطر سال ۱۳۹۳ وی با دارا بودن شرایط پزشکی می توانست از عفو رهبری استفاده نماید، اما سیستم قضایی و دادسرای اوین این عفو را تبدیل به آزادی مشروط وسپس تبدیل به مرخصی کرد.
«حسین رونقی ملکی (بابک خرمدین)» در نهایت در عصر روز چهارشنبه ۲۷ خرداد ماه ۱۳۹۴ جهت درمان با قرار وثیقه ۱ میلیارد و چهارصد هزار تومان به مرخصی درمانی اعزام شد.اما با وجود بیماری و گواهی کمیسیون پزشکی، نامبرده صبح روز چهارشنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۴ پس از حضور در دادستانی تهران به زندان اوین مراجعه و سپس جهت ادامه دوران حبس به بند ۷ این زندان منتقل شد.
این وبلاک نویس زندانی در چهارشنبه ۱۹ اسفند ماه ۱۳۹۴، درپی مشکلات مهره ها و کمر جهت معاینه از سوی متخصص ارتوپدی به مطب خصوصی اعزام و پس از معاینه به زندان بازگردانده شد.
وی همچنین پیش تر نیز در صبح روز دوشنبه ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۴ در پی مشکلات کلیوی به بهداری زندان منتقل و به علت نبود امکانات درمانی جهت درمان و ممانعت مسوولین از اعزام وی به بیمارستان به سلول خود بازگردانده شد همچنین در روز سه شنبه ۶ بهمن ماه ۱۳۹۴ نیز در پی آنژین قلبی ( درد قفسه سینه شدید که منشا درد مشکل در شریان‌های کرونر است) و همچنین تپش قلب شدید به بهداری زندان منتقل و پس تشخیص پزشک برای اعزام به بیمارستان جهت آزمایش خون به علت بالا بودن غلظت خون و همچنین مشکلات قلبی، با ممانعت مسوولین به بند بازگردانده شد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s