مدیر یک شبکه تلویزیون ماهواره‌ای در ایران دستگیر شد

منتشرشده در

سپاه پاسداران ایران اعلام کرده که مدیر شبکه تلویزیونی «تریپل‌ای» را دستگیر کرده است. به گفته سپاه، این شبکه دست‌اندرکار «انتقال جوانان به خارج از کشور و اقدامات غیراخلاقی» بوده و با بی‌بی‌سی فارسی نیز ارتباط داشته است.

0,,15875905_303,00.jpg

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده که مدیر شبکه تلویزیونی AAA را دستگیر کرده است. بنا بر این اطلاعیه فرد دستگیرشده با دو شبکه ماهواره‌ای دیگر نیز در ارتباط بوده است. این دو شبکه به ادعای سپاه پاسداران، جم ‌تی‌وی و بی‌بی‌سی فارسی هستند.

شبکه تریپل‌ای ظاهرا یک شبکه تلویزیونی برای پخش فیلم و موسیقی است. در اطلاعیه سپاه پاسداران هیچ نامی از مدیر این شبکه و نحوه فعالیت این شبکه برده نشده است اما عنوان شده است: «وی که اخیراً و با هدایت سرویس اطلاعات خارجی انگلستان درصدد فروش دو شبکه تلویزیونی در اختیار خود به بی‌بی‌سی فارسی بوده و همچنین ارتباطات کاری مهمی با شبکه جم تی‌وی داشته، اقدامات گسترده‌ای در حوزه مسائل غیراخلاقی و با هدف تخریب پایه‌های دینی و اخلاقی جوانان کشورمان را طراحی و اجرا می‌کرده است.»

به ادعای سپاه پاسداران ایران اقدامات این شبکه شامل موارد زیر بوده است: «ایجاد شبکه گسترده انتقال جوانان ایرانی به خارج از کشور و درگیر کردن آنها در مسائل غیراخلاقی و کسب درآمد از این طریق به ‌ارزش بیش از ۸۵۰ هزار دلار، اداره و راه‌اندازی سه کمپانی فساد بزرگ در یکی از کشورهای منطقه با گردش مالی بیش از ۵۰۰ هزار دلار، ایجاد شبکه جذب آگهی و استخدام مرتبطین در داخل کشور و همچنین اداره بیش از ۴۰ صفحه و پروفایل ویژه در شبکه‌های اجتماعی مختلف با هدف شبکه‌سازی در زمینه فساد.»

سپاه پاسداران ایران در پایان اطلاعیه خود هشدار داده که «هرگونه همکاری به هر نحو با شبکه‌های ماهواره‌ای خارج‌نشین از جمله تولید محصول، جذب و سفارش آگهی یا ارتباطات کاری ممنوع است و مورد پیگیری و برخورد جدی قرار خواهد گرفت».

پیشتر سخنگوی وزارت ارشاد نیز هشدار داده بود که هرگونه همکاری با شبکه‌های ماهواره‌ای خارجی تخلف محسوب می‌شود و مطابق مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد.

اخیرا تولیدکنندگان ده فیلم سینمایی تنها به این دلیل که تیزر تبیلغاتی فیلم‌هایشان از شبکه‌های ماهواره‌ای پخش شده بود به دادسرای ویژه فرهنگ و رسانه احضار شدند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s