مشاور میر حسین موسوی خطاب به آقای خامنه ای: اتهام تقلب متوجه نظام نبود؛ تایید زودهنگام شما چنین کرد.

منتشرشده در به‌روزرسانی شده در

اردشیر امیرارجمند مشاور میرحسین موسوی در پاسخ به سخنان رهبری که در در دیدار ائمه جمعه گفته بود: «خسارت‌های حوادث ۸۸ تاکنون جبران نشده»، با تاکید بر اینکه «هنوز دیر نشده است» پیشنهاد کرده که «دستور آزادی رهبران جنبش سبز را صادر فرمایید و اجازه دهید با تشکیل یک هیات حقیقت‌یاب مستقل حقیقت آشکار گردد و مسئولیت‌های هر فرد و نهاد نیز مشخص شود.»

amirarjoman.negaam

به گزارش نگام به نقل از کلمه، در حالی سخنان و اتهامات پی در پی علیه همراهان در حصر جنبش سبز از تریبون‌های رسمی کشور منتشر می‌شود که بیش از ۱۷۰۰ روز از حصر خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی و زهرا رهنورد می گذرد و آنان هیچ گونه فرصت پاسخگویی و دفاع از عملکرد خود ندارند.

متن یادداشت اردشیر امیرارجمند که در صفحه اینستاگرام وی منتشر شده به شرح زیر است:

آیت‌الله خامنه‌ای در بیانات امروز خود ضمن برشمردن وجوه حق‌الناس، مهندسی انتخابات و تقلب سازمان یافته در انتخابات ۸۸ را تکذیب کردند. قطعا روشن کردن ابعاد حق‌الناس بودن انتخابات به هر میزان امر مثبتی است. بدین ترتیب امید می‌رود به برکت خون و ایثار شهدا، مجروحین و زندانیان جنبش سبز و مقاومت رهبران سرفراز آن، این امرِ بدیهی در کشورهایِ دموکراتیک در کشور ما هم از شعار تبدیل به واقیعت عینی گردد.

آقای جعفری در سخنرانی در جمع اعضای سپاه پاسداران -که نوار آن نیز موجود است- چهار چیز را اعتراف کردند: ۱. بازگشت اصلاح‌طلبان به قدرت خط قرمز سپاه است. ۲. انتخابات نباید به دور دوم برود. ۳. سپاه و بسیج وظیفه دارند برای حفظ انقلاب در انتخابات مداخله کنند.‌ ۴. اعتراض مردم مسالمت آمیز بود اما سرکوب شد.

آقای سعیدی نماینده‌ ولی فقیه در سپاه تاکید می‌کند که در این خصوص زاویه‌ای بین سپاه و رهبر وجود ندارد. ایشان بعدا هم به صراحت بر ضرورت و مشروعیت مهندسی انتخابات تاکید کرد. سوال این است که اگر همه این‌ها مهندسی انتخابات نیست پس چه چیز تقلب سازمان یافته تلقی می‌گردد؟ انتخابات و حق‌الناس دانستن آن با شناسایی «حق بر خطا بودن» برای شهروندان عجین است، یعنی اجازه دهید مردم انتخاب کنند، حتی اگر در انتخاب خود دچار اشتباه می‌شوند و کس یا کسانی را انتخاب کنند که شما یا شورای نگهبان انتخاب آنها را به مصلحت نمی‌دانید؛ این را حق و تکلیف خود ندانید که از طریق نظارت استصوابی باید مردم را از اشتباه خود محافظت کنید. لازم است قبول بفرمایید بین جنابعالی و قانون این همانی وجود ندارد. اراده مردم همیشه با اراده شخصی شما و شورای نگهبان یکسان نیست.

انتخابات را نباید به عنوان چهارگوشه‌های دیجیتالی روی صفحه موبایل دانست که می‌توان با سرانگشت اندازه، شکل، جا و رنگش را تغییر داد. این سوال را مطرح فرمودید که نمی‌دانید قرار است خسارت‌های ناشی از ۸۸ کی جبران شود. در آن انتخابات عده‌ای -فرض کنیم به غلط- ادعای تقلب در انتخابات کردند و چون برخی از اعضای شورای نگهبان به صورت روشن و صریح بی‌طرفی خود را از دست داده بودند تقاضای رسیدگی از جانب یک مرجع بی‌طرف را نمودند. طرف اعتراض نه نظام بود و نه رهبر، بلکه افرادی به مانند آقایان محصولی، دانشجو، احمدی‌نژاد و برخی از فرماندهان سپاه و بسیج و نیز عده‌ای از اعضای شورای نگهبان بودند که به صراحت و خارج از حدود اختیارات خود از احمدی‌نژاد حمایت کرده بودند.

متاسفانه اتهام نسبت دادن تقلب در انتخابات به نظام از جانب خود حضرتعالی مطرح شد و آن‌هم با تایید زودهنگام و خارج از روال قانونی نتایج انتخابات. مثل آنکه امروز دیگر تردیدی وجود ندارد برخی از مقامات رسمی در فسادهای چند میلیاردی مشارکت داشته‌اند و ادعا شود که طرح مسئله فساد از جانب این افراد متهم کردن نظام به فساد است. اگر واقعا به این نتیجه رسیده‌اید که جبران خسارت‌های ناشی از انتخابات ۸۸ لازم است راه‌حلی ساده و منصفانه وجود دارد. هنوز دیر نشده است دستور آزادی رهبران جنبش سبز را صادر فرمایید و اجازه دهید با تشکیل یک هیات حقیقت‌یاب مستقل حقیقت آشکار گردد و مسئولیت‌های هر فرد و نهاد نیز مشخص شود.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s