کیفرخواست سپاه علیه هاشمی رفسنجانی

منتشرشده در

حسین فدایی در این نامه صراحتا از سرنوشت مشترک آیت‌الله هاشمی و آیت‌الله منتظری صحبت کرده، هاشمی را به خیانت، تهدید رهبری و ظلم به نظام، چندپاره کردن کشور، پیگیری خواست آمریکا و حتی ارتباط با داعش متهم ساخته، او را «یگانه رهبر فتنه» و به دنبال «آلترناتیو ولایت‌فقیه» دانسته و تهدیدش کرده که در آتش فتنه بعدی خواهد سوخت.

fadaee.negaam-e1451296364388حسین فدایی در نامه‌ای به خطاب به آیت‌الله هاشمی، او را «یگانه رهبر جریان فتنه» نامید، به خیانت متهم ساخت و ضمن تهدید وی به سوختن در آتش فتنه‌ها، خلاصه‌ای از مجموعه اتهامات جریان تحجر و افراط علیه او را فهرست کرد.

این نامه که به نظر می‌رسد کیفرخواستی تمام‌عیار از سوی سپاه علیه هاشمی رفسنجانی است، همه آنچه را که پیش از در رسانه‌ها و بولتن‌های رسمی و غیررسمی اقتدارگرایان علیه هاشمی منتشر شده بود، با لحنی تند و کم‌سابقه بازنویسی کرده است.

پس از الیاس نادران معاون پارلمانی سابق سپاه که در سال ۱۳۸۴ به دنبال اعلام نامزدی هاشمی برای ریاست‌جمهوری، در مجلس علیه او نطق کرد و دو سه نماینده دیگر وابسته به حزب پادگانی که در سال ۸۸ به نوبت هاشمی را در صحن مجلس هدف گرفتند، این اولین بار است که چهره‌ای از سطح اول جناح مدعی اصولگرایی چنین یادداشت تندی علیه هاشمی منتشر می‌کند.

وی در این نامه صراحتا از سرنوشت مشترک آیت‌الله هاشمی و آیت‌الله منتظری صحبت کرده، هاشمی را به خیانت، تهدید رهبری و ظلم به نظام، چندپاره کردن کشور، پیگیری خواست آمریکا و حتی ارتباط با داعش متهم ساخته و تهدیدش کرده که در آتش فتنه بعدی خواهد سوخت.

حسین فدایی که دبیرکل جمعیت ایثارگران و نماینده دوره‌های هفتم و هشتم مجلس است، از اعضای ثابت ستاد ضد اصلاحات بود که گفته می‌شود هم‌اکنون نیز بیرون از مجلس و در مرکزی‌ترین محافل امنیتی به سازماندهی برنامه‌های اقتدارگرایان ضد دولت روحانی فعال است.

او از سال‌ها قبل در میان تحلیل‌گران سیاسی به این شهرت دارد که مواضع لایه‌های پنهان امنیتی اقتدارگرا را بیان می‌کند و تحرکاتش همواره شاخصی از جهت‌گیری‌های محافل دسیسه‌گر امنیتی و نظامی وابسته به سپاه برای تاثیرگذاری بر فضای سیاسی بوده است.

فدایی در بخشی از نامه خود به آیت‌الله هاشمی، او را به حمایت از منافقین متهم ساخته است. او سپس هاشمی را عامل تحمیل پذیرش قطعنامه بر امام معرفی کرده و فهرستی از اتهامات سیاسی تکراری سال‌های بعد علیه هاشمی را نیز ردیف کرده است.

او فاش کرده که «همه و از جمله شخص آقای ناطق انتظار داشتند از وی حمایت کنید» و هاشمی را متهم کرده که «در نماز جمعه سناریوی تردید و احتمال تقلب را تقویت کردید»!

او هاشمی را نویسنده‌ی «تهدیدات متعدد به رهبری و مجموعه‌ی نظام» در نامه معروف ۱۹ خرداد دانسته و نوشته است: «کار به‌جایی رسید که شما برای اثبات ادعای تقلب، استشهاد غلط به فرماندهان سپاه دادید و نقل غلط از آیت‌الله ری‌شهری کردید. آقای هاشمی! روح امام و شهدا را عذاب دادید وقتی در جلسه ۴ نفره با حضور میرحسین موسوی و سید محمد خاتمی و سید حسن خمینی گفتید کف نظر آقای میرحسین ابطال انتخابات است. با این اقدامات و موضع‌گیری‌هایتان فرصت رجزخوانی و تجرّی برای نظام سلطه و سفیران آن، منافقین و ضدانقلاب را فراهم آوردید و حاضر نشدید به دهن میرحسین بزنید. البته نه شما و نه خاتمی و نه آقای سیدحسن به دهن میرحسین نزدید و در این ماجرا شریکید.»

فدایی سپس با اشاره به نمازجمعه هاشمی در ۲۶ تیر ۸۸ او را «یگانه رهبر جریان فتنه» نامیده و نوشته است: « قربان دل رهبر عزیز و خانواده شهدا و ملت مظلوم ایران که حالا شاهد یک‌دندگی‌ها و غرور اصحاب و یاران بنیان‌گذار انقلاب بودند. از میرحسین و کروبی و خاتمی بگذریم، جناب هاشمی شما چرا چنین کردید؟!»

وی همچنین هاشمی را به «تحریف تاریخ و مواضع حضرت امام خمینی (ره) و واقعیت‌های انقلاب» نیز متهم کرده و گفته: «من نمی‌گویم شما قصد خیانت دارید ولی دردمندانه عرض می‌کنم نتیجه و آثار مواضع و اقدامات شما منجر به خیانت به انقلاب و ملت ایران می‌شود.»

او هاشمی را به منتظری شدن تهدید کرده و گفته: «وقتی به یاد آقای منتظری می‌افتم سرنوشت مشترکی در ذهنم تداعی می‌کند» و افزوده: «واقعیت امر این است که شما از جایگاه یک انسان زیرک و سیاسی که در مقابل دشمنان می‌ایستاد، تا جایگاه فردی که رهبری یک گروه سیاسی قدرت‌طلب را به‌دست گرفته، افول کرده‌اید.»

حسین فدایی در ادامه نامه خود، مواضع هاشمی درباره شعار مرگ بر آمریکا، کشتارهای بشار اسد و وضعیت سوریه، چگونگی آغاز جنگ با عراق و بالاخره موضوع رهبری و مجلس خبرگان را به باد انتقاد گرفته و نوشته است: شما در جلسه تاریخ ۷ اسفند ۸۷ هیئت امنای وقت دانشگاه آزاد، پیشنهاد یکی از اعضا را که گفته بود «در صورت فوت کلیه یا اکثریت اعضای مؤسس در یک زمان، ولی‌فقیه تصمیم‌گیری کند و این مسئله در اساسنامه گنجانده شود» را رد کرده و گفته‌اید «ولی‌فقیه خوب است اما اشکالش این است که بعداً اگر نظام ما ولی‌فقیه نداشته باشد، اگر ما بخواهیم وقف ابدی باشد که نمی‌شود بگوییم ولی‌فقیه؛ ممکن است نظام ما ولی‌فقیه نداشته باشد… تعدادی علی‌البدل داشته باشد که در صورت حادثه جایگزین شود.»

وی افزوده: «این‌گونه اظهار نظر درست زمانی از سوی شما مطرح می‌شد که شما رئیس مجلس خبرگان رهبری بودید و این انتظار به حق از حضرت‌عالی وجود داشت که بیش از هر کس دیگری پاسدار نظام و الگوی حکومتی ولایت فقیه باشید. حال چطور ممکن است رئیس مجلس خبرگان برای «آلترناتیو ولایت فقیه» برنامه‌ریزی کند؟!»

او سپس با نقل قولی دیگر از هاشمی که قشر ناراضی از نظام را هم به حضور در صحنه و امید به اصلاحات دعوت کرده بود، نوشته است: «چنین به نظر می‌رسد که شما خود را در قامت رهبر اپوزیسیون تلقی کرده و به هواداران این جریان توصیه می‌کنید فعلاً که گزینه دیگری به‌جای نظام نداریم، باید کوتاه آمد! سبحان الله! چطور ممکن است رئیس مجمع تشخیص مصلحت یک نظام خود را گاه در قامت رئیس اپوزیسیون همان نظام تصور کند؟!»

فدایی از مطرح شدن بحث رهبری شورایی از سوی هاشمی هم به شدت انتقاد کرده و نقل قول او درباره‌ی ذهنیت متمایل به ساخت سلاح هسته‌ای در سال‌های ابتدایی انقلاب را «موجب شوق و شعف رسانه‌های صهیونیستی» توصیف کرده است.

او سپس محتوای گفت‌وگوی اخیر آیت‌الله هاشمی با روزنامه آرمان را «چندپاره کردن فضای آرام کشور و تهدید دوباره نظام اسلامی به بحران آتی» توصیف کرده و او را متهم کرده که «رسماً و علناً پروژه دو پاره سازی جامعه در آستانه انتخابات را کلید می‌زنید.»

فدایی خطاب به هاشمی نوشته است: «اگر مردم مورد نظر شما که در نامه بدون سلام در سال ۸۸ به آن‌ها اشاره کردید، این بار هم از عملکرد شورای نگهبان و یا از نتیجه انتخابات احساس رضایت نکنند، بحران نه تنها در سطح داخل بلکه به سطح منطقه‌ کشیده می‌شود و این بار تکفیری‌ها و داعشی‌ها وارد کشور می‌شوند و شما از الآن در حال هشدار به تمامی نهادها هستید، حال‌آنکه باید از جنابعالی سؤال کنیم اگر این بار هم اطلاع شما از آتش بحران آینده درست از آب دربیاید، مردم و مسئولان نظام از خود نمی‌پرسند هاشمی رفسنجانی چه ارتباطی با تکفیری‌ها و داعشی‌های مورد حمایت عربستان، آمریکا، ترکیه و اسراییل دارد؟ و اساساً با خوش بینی به حرفهای شما نگاه کنیم چرا چنین در جامعه التهاب ایجاد می کنید؟ چرا می خواهید ناامنی مسئله و دغدغه شود؟!»

او به هاشمی هشدار داده که بازیگر بزک کردن آمریکا نشود، و «بحث شورای رهبری، بحث نظارت بر رهبری، بحث دوقطبی کردن فضای جامعه در نزدیکی انتخابات خبرگان» را در این راستا ارزیابی کرده و نوشته است: «هنوز فرصت باقی است. به پاس خدمات و مجاهداتی که داشته اید خواهش می‌کنم بروید و پیام های تاریخی حضرت امام خمینی ( ره) در رابطه با آقای منتظری را مطالعه کنید. خصوصاً پیام به اولین خبرگان رهبری و پیام سال ۶۵ به آقای منتظری و پیام به ملت ایران ابتدای سال ۶۸ و پیام عزل آقای منتظری از قائم مقامی رهبری در ۰۶/۰۱/۶۸ که سراسر درس و عبرت است، گویی برای امروز صادر شده.»

فدایی در پایان خواستار «توبه انقلابی» هاشمی در پیشگاه خدا و ملت و بازگشت او به خط امام و رهبری و «فاصله‌گیری از اطرافیان نااهل» شده و آورده است: «اگر چنین نکنید، خدایی ناکرده آتش فتنه‌ای که از اظهارات و اقدامات و مواضعتان بوجود آوردید، اول دامان خود شما را خواهد گرفت و طبیعتاً هرگونه توقعی بی‌معناست.»

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s