پیرمرد 91 ساله، برنده مسابقات جهانی دو

منتشرشده در

پیرمرد 91 ساله اسرائیلی که دارای 6 نتیجه است، برنده مسابقات جهانی دو که در فرانسه برگزار شد گشت. «امیدوارم که در آینده نیز بتوانم برای کشورم افتخار آفرین باشم»
«سامیون سیمکین» پیرمرد 91 ساله اسراییلی که دارای دو فرزند، چهار نوه و شش نتیجه است، به تازگی برنده مسابقات جهانی دو بزرگسالان در فرانسه شد و مدال طلا دریافت کرد. وی مسافت 10 کیلومتر را طی 1:20:01.64 ساعت به پایان رساند، در حالی که با فاصله 21:26 دقیقه بر رقیب آرژانتینی اش، «لورنزو پرز» غلبه نمود.
علی رغم اینکه سامیون از مشکلات بینایی رنج می برد و طبق قوانین انجمن ملی ورزشکاران، حق رقابت با گروه معلولان را دارد؛ با این حال برای خود هیچ تخفیفی قائل نشده و رقابت با بزرگسالان معمولی را ترجیح می دهد. سامیون در حین دویدن قادر به دید در حد فاصل حدود 3 متر می باشد، فاصله ای که قطعا برای دریافت جایزه «بهترین دونده بزرگسال جهان» (قهرمان اروپا) کافی می باشد.
سامیون تا ده سال پیش، در مسابقات ماراتن کامل شرکت می کرد، اما در سال های اخیر به دلیل پیشرفت مشکلات بینایی اش، مسافت های کمتری را دویده و پیروز می شود. به گفته وی:»هرگز فکر چنین روزی (نابینایی بیشتر) را نمی کردم، امید که در آینده نزدیک نیز با توان بیشتر قادر باشم برای کشورم اسراییل افتخار آفرین باشم».
4444        nov10.jpg
افرادی مانند سامیون، الگوی الهام بخشی برای نوجوانان ورزشکار امروز شمرده می شوند. به گفته «ایتان برک» مدیر «عتصما»، انجمن ورزشی بزرگسالان اسراییل: «اشخاصی مانند سامیون در سال های اخیر دستاوردهای مهم و افتخار آفرینی را کسب کرده اند و بهترین الگوی الهام بخش برای ورزشکاران جوان دنیا به شمار می آیند»

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s