با سرمای شدید شبانگاهی، کودکان زلزله‌زده در روستاهای صعب‌العبور افغانستان و پاکستان در خطر مرگ قرار دارند

منتشرشده در به‌روزرسانی شده در

سازمان ملل متحد ضمن ابراز نگرانی نسبت به وضعیت زلزله‌زدگان، از فرارسیدن زمستان و ریزش برف در آینده نزدیک خبر می‌دهد که می‌توانند اوضاع را باز هم وخیم‌تر کنند.

خسارات اصلی ناشی از زلزله در پاکستان اتفاق افتاده است و در مناطق دورافتاده، امدادرسانی بسیار دشوار انجام میگیرد.
خسارات اصلی ناشی از زلزله در پاکستان اتفاق افتاده است و در مناطق دورافتاده، امدادرسانی بسیار دشوار انجام میگیرد.

بازماندگان زلزله در پاکستان و افغانستان، خبر می‌دهند که در مناطق دورافتاده که امدادرسانی بسیار دشوار انجام میگیرد، وضعیت خانواده‌هائی که در ٣ شب گذشته در سرمای شدید بی‌سرپناه بخواب رفته‌اند، فاجعه بار شده است.

زلزله‌ای که با شدت ٧٫۵ ریشتر تا بحال 380 قربانی در دو کشور افغانستان و پاکستان گرفته، همزمان هزاران خانه را ویران کرده است و به جاده های زیادی آسیب رسانیده و تأسیسات شبکه ارتباطی و الکتریسیته منطقه را نیز تخریب کرده است.
این خرابی‌ها ، آنهم در منطقه‌ای که اساساً صعب العبور محسوب می‌شود و بویژه شورشیان طالبان در آن حضور دارند، در عمل دسترسی نیروهای امدادگر را به زلزله‌زدگان دشوار می‌سازد.

در منطقه «چیترال» در شمال غربی پاکستان که چند ماه پیش به بلای سیل هم گرفتار آمده بود، وضعیت زلزله‌زدگان باز هم دشوارتر است. تنها در این منطقه ٢۵٠٠خانه ویران شده اند در حالیکه تنها ٧٠ چادر برای سکونت زلزله زدگان در اختیار آنهاست.

در حالیکه مرکز زلزله در افغانستان قرار داشت، خسارات اصلی در پاکستان اتفاق افتاده است. بیش از 267 کشته، 1,800 زخمی و 11,000 خانه ویران شده اند؛ این آماری است که می‌تواند باز هم افزایش یابد.

در افغانستان، مناطق زلزله‌زده در دست طالبان قرار دارند و با این حال درگیری‌های نظامی در این منطقه قطع نشده است. 115 کشته، صدها زخمی و ویرانی 7 هزار خانه، بیلان زلزله در افغانستان است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s