بهترین و بدترین شیوه های خوابیدن

منتشرشده در

پزشک ارتوپد اسرائیلی با فهرست بهترین شیوه های خوابیدن که به بهبود دردهای عضلانی کمک می کنند و شیوه های خوابیدنی که باید آن ها را ترک کنید
برای هر یک از ما اتفاق افتاده که علی رغم اینکه به اندازه کافی خوابیده و استراحت کرده ایم، با این حال پس از بیدار شدن با دردهای عضلانی متعددی در بدن مواجه می شویم. ناخوشایندی فوق در اکثر مواقع به دلیل شیوه خوابیدن ما در تخت خواب می باشد.
به نظر می رسد که برخی از شیوه های معمول خوابیدن، باعث دردهای عضلانی فراوانی می شوند و با چند تغییر جزئی به راحتی می توانیم با احساس خوشایندتری بیدار شویم.
از روی شکم خوابیدن، باعث درد در ناحیه گردن و کمر می شود
اشخاصی که طبق عادت از روی شکم به خواب می روند، برای تنفس مجبور هستند صورت خود را به سمت راست یا چپ بر روی بالش قرار دهند. شیوه خوابیدن فوق، فشار زیادی بر گردن وارد کرده و باعث گردن درد مزمن می شود.علاوه بر این،هنگامی که از روی شکم می خوابید، ستون فقرات شما نیز آسیب دیده و احساس درد می کنید.
5555555555 01
خوابیدن با دست های روبه بالا، باعث شانه درد می شود
اگر درحین خوابیدن، دست هایتان را بالای سر خود قرار می دهید، با این حرکت فشار زیادی بر اعصاب فوقانی کمرتان وارد می کنید. در نتیجه، شیوه خوابیدن فوق، باعث درد زیاد در شانه ها می شود.
5555555555 02
خوابیدن بر روی دنده چپ یا راست با دست های دراز کرده به آن سمت، دردهای ناحیه شانه، بازو، کمر و حتی سوزش معده را باعث می شود
با شیوه خوابیدن فوق، جریان خون در بدن محدود شده و فشار زیادی بر سیستم عصبی وارد می شود. یه این ترتیب در شانه ها، بازوها و حتی کمر تان احساس درد می کنید. علاوه بر این، با این شیوه خوابیدن بر اعضای گوارش شما فشار وارد شده و سوزش معده (خوابیدن از سمت راست) را می توانید احساس کنید.
5555555555 03
5555555555 04
خوابیدن به حالت جنین، درد در ناحیه گردن و کمر را باعث می شود
شیوه خوابیدن فوق به دلیل عدم حمایت کافی از ستون فقرات و گردن، در واقع بد ترین نحو برای به خواب رفتن می باشد. علاوه بر این، توانایی تنفس شما محدود شده و بر کیفیت خواب شما تاثیر مستقیم می گذارد.
5555555555 05
شیوه هایی خوابیدنی که توصیه می شوند:
 
خوابیدن بر روی دنده چپ در حالیکه دست ها در کنار بدن (پاها) قرار دارند، به بهبود درد کمر و گردن کمک می کند.
با شیوه خوابیدن فوق، ستون فقرات به حالت طبیعی خود استراحت می کند و به این ترتیب درد کمتری در ناحیه گردن و کمر خود احساس خواهید کرد. حالت فوق همچنین میزان خروپف را در طول شب کاهش می دهد.
5555555555 06
خوابیدن بر روی کمر در حالی که دستها در امتداد بدن (رو به پایین) قرار دارند، به بهبود درد کمر و گردن کمک می کند.
با خوابیدن روی کمر، ستون فقرات شما از حداکثر حمایت برخوردار می شود، امری که به طرز قابل توجهی درد گردن و کمر شما را کاهش می دهد. با این شیوه خوابیدن (با وجود مزایای فراوان آن)، تنها با یک مشکل مواجه خواهید شد: افزایش میزان خروپف در امتداد شب.
5555555555 07
خوابیدن روی شکم با بالش زیر زانوها، فشار بر ستون فقرات را کاهش می دهد
با شیوه خوابیدن فوق (و دستها در امتداد بدن)، منحنی ستون فقرات خود را در حین خواب حفظ می کنید.
5555555555 08
خوابیدن بر روی دنده چپ با بالش در بین زانوها، به بهبود درد کمر کمک می کند
با قرار دان بالش بین زانوهای خود به طرز قابل توجهی فشار بر ناحیه کمر را کاهش می دهید. باید توجه داشته باشید در حین خوابیدن نیز دستهایتان را برای جلوگیری از درد شان ، نزدیک به بدن قرار دهید و آنها را دراز نکنید.
5555555555 09
خوابیدن از روی شکم با بالش زیر ناحیه پایین شکم، درد ناحیه فوق را کاهش می دهد .
علی رغم اینکه خوابیدن از روی شکم به دلیل فشار بر گردن چندان ایده آل نیست، با این حال اگر در طول روز گردن درد ندارید و ناحیه پایین کمر شما درد می کند؛ سعی کنید بالش کوچکی پایین شکم خود قرار دهید. به این ترتیب فشار کمتری در این ناحیه از کمرتان احساس خواهید کرد.
5555555555 10

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s