‹۸۵ درصد منابع آبی ایران مصرف شده است›

منتشرشده در به‌روزرسانی شده در

خشکسالی در خراسان شمالی
خشکسالی در خراسان شمالی

معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، می‌گوید وضعیت آب در ایران بحرانی است و ۸۵ درصد منابع آبی کشور مصرف شده است.

خانم ابتکار هشدار داده است: «در حوزه آب دچار بحران هستیم که نیازمند توجه و برنامه ریزی جدی است، به گونه‌ای که ۸۵ درصد از منابع آبی کشور استفاده شده… هم اکنون در برداشت از آب‌های زیر زمینی رتبه اول را در دنیا داریم و با ۲۵ درصد فاصله کشور مصر در رتبه دوم قرار دارد.»

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفته است مساله آب برای «آینده تمدنی ایران» مهم است.

ایران در سال‌های اخیر با خشکسالی مواجه بوده، اما علاوه بر آن مدیریت منابع آب در این کشور به ترتیبی بوده که ‹موسسه منابع جهان› می‌گوید تا سال ۲۰۴۰ ایران در میان ۱۵ کشوری است که بیشترین مشکلات را در زمینه کمبود آب خواهند داشت.

معصومه ابتکار می‌گوید «ایران دو برابر دیگر کشورهای جهان از ظرفیت‌های زیست محیطی بهره‌برداری می‌‌کند» و «همه در این بحران سهیم هستند و باید در این زمینه تلاش کنند و در حفاظت از منابع آب همه ما مسئولیت مشترک دارند.»

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفته است بانک جهانی در زمینه مشکلات زیست محیطی برای ۱۵ سال آینده ۲۰ میلیارد دلار اختصاص داده که کشورهای در حال توسعه در دریافت آن اولویت دارند.

خانم ابتکار گفته است: «باید سهم خود را از این بخش دریافت و فعالیت خود را تقویت کنیم. یک زمینه بسیار خوب برای سرمایه گذاری و فعالیت بخش خصوصی برای تعامل با دنیا به وجود آمده است.»

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s