سرنوشت نامعلوم دومین دکل نفتی ناپدید شدۀ ایران

منتشرشده در به‌روزرسانی شده در

سرنوشت نامعلوم دومین دکل نفتی ناپدید شدۀ ایرانبر اساس گزارش های برخی رسانه ها در ایران وزیرنفت جمهوری اسلامی مفقود شدن دومین دکل نفتی این کشور را نخست تائید و سپس تکذیب کرد.
خبرگزاری ایسنا و نیز دیگر منابع خبری از جمله اقتصاد نیوز و پایگاه خبری تابناک روز چهارشنبه ٢٢ مهرماه، به نقل از بیژن نامدار زنگنه، وزیرنفت جمهوری اسلامی، خبر دادند که پروندۀ دومین دکل نفتی مفقود شدۀ ایران در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی درحال پیگیری است. وی با این حال، ساعاتی بعد، این سخنان را تکذیب کرد

بیژن نامدار زنگنه، بگزارش همین منابع، درگفت وگو با سایت «خانه ملت» وابسته به مجلس شورای اسلامی نیز گقته است که سرنوشت دکل نفتی هشتاد وهفت میلیون دلاری مفقود شده در حال پیگیری است و افزوده است که «یک پرونده مفصل تر درباره یک دکل نفتی دیگر که مفقود شده است [نیز] وجود دارد».
وزیرنفت جمهوری اسلامی افزوده است: درباره مفقود شدن یک دکل نفتی علاوه بر دکل نفتی قبلی، نامه ای به «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهوری ارسال کردم تا در ستاد مبارزه مفاسد اقتصادی بررسی و پیگیری شود.

با این حال، ساعاتی بعد، بیژن نامدار زنگنه در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی با همتای اندونزیائی خود، این سخنان را تکذیب کرد و گفت: «مطلبی در بارۀ دکل دوم نگفته ام». و افزود: «آنچه گفته ام وجود مشکلات دیگری در حوزۀ دکل های نفتی است که این مشکلات را به معاون رئیس جمهور منعکس کرده ام».

بیژن نامدار زنگنه به پایگاه خبری مجلس گفته است: «درسال های گذشته درخصوص موضوع دکل های نفتی، کارهایی صورت گرفته که به لحاظ اقتصادی ناسالم بوده است که باید بررسی شود».

وزیرنفت جمهوری اسلامی در این گفتگو افزوده است که: «دکل نفتی قبلی هنوز گمشده است، البته براساس اطلاعات واصله درخلیج مکزیک درحال حفاری است». بگفتۀ وی «قوه قضائیه درحال پیگیری پرونده دکل گمشده است و افرادی دراین رابطه دستگیر شده اند».

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s